1924'ten beri ailemizin hamurunda var!

Hoş geldiniz. Öyle görünüyor ki siz de bizim kim olduğumuzu merak ettiniz.

Anlatalım öyleyse;

1924 yılında İzmir Torbalı’da Numune fırını olarak çıktık yola. Kurtuluş savaşımızın hemen ertesiydi. Nam-ı diğer Abbas Efe ‘’vre bismillah’’ diye açtı dükkanını. Yıllarca böyle devam etti. O pişirdi, Torbalı ve çevre köylerden gelenler yedi. Yıllar geçti, Abbas Efe el verdi damadı Necati Doğanoğlu’na. İşler büyüdü. Çevre ilçelere kasayla ekmek, çuvalla un satmaya başladılar.

Markamızın isim babası, babamız rahmetli Mehmet Ali Doğanoğlu’da küçük bi çocuktu fırına ilk adımını attığında. Bir yandan okuyor, bir yandan bayram-seyran, tatil dinlemeden meslek öğreniyordu. Yıl 1988 oldu. Aile geleneğini devam ettirmek üzere İzmir’e geldi Mehmet Ali Doğanoğlu. Yenilik ve gelişim bir aile geleneği olarak genlerinde vardı. O küçük ekmek fırınını güzel İzmir’in güzel Alsancak’ında ALSANCAK UNLU MAMULLER adıyla açtı. ‘’vre bismillah’’ dedi başladı çalışmaya.

Ekmekleri çeşitlendirdi. Yıl daha 1990 iken esameleri okunmuyordu ama, o küçük fırınında kepek,çavdar,yulaf ekmeklerini yapmaya başlamıştı bile. Sadece ekmekle sınırlı kalmadı. Kurabiye ve kahvaltılık mayalı ürünleri de koydu dükkanına. Kısa sürede Alsancak’ın ekmek ve kurabiyecisi oldu.

Sadece Alsancak mı? İzmir’in her yerinden onun ürünlerini almaya geldi insanlar. Sıra dördüncü nesile gelmişti. 2005 ve 2009 yıllarında 4. nesil olarak bizler geçtik işin başına. Şanslıydık, mükemmel bir isim, aile mirası devralmıştık. Bu aynı zamanda büyük sorumluluk demekti. Biz de ekibimizle beraber koyulduk yola.

2012 yılında önce ikinci şubemizi, daha sonra da ilk ‘’franchise’’ mağazamızı açtık. Büyüdükçe daha çok çalıştık. Çalıştıkça daha kalabalıklaştık.

Bugün, Alsancak Unlu Mamuller olarak tam 16 ilde 70 mağazayla hizmet vermekteyiz.

Aynı zamanda İzmir Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 5000 metrekarelik fabrika alanımızda EDT kanadında farklı markalarla faaliyet gösteren zincir mağazalara , ulusal market zincirlerine tedarik sağlamaktayız

2020 yılında faaliyete geçirdiğimiz ihracat operasyonumuzla da satış ağımızı günden güne büyütmekteyiz.

Misyonumuz, Alsancak Unlu Mamuller deneyimini yaşayan her misafirin, kaliteli ürüne doğru fiyatla ulaşması ve her gün bir önceki günden daha güzel işler yapmak.

Vizyonumuz ise Türkiye’de unlu mamul dendiği zaman akla ilk gelen marka olmak. Markamızın ve ülkemizin bayrağını yurtdışında da dalgalandırmak.

Aile mesleğinde gelenekten kopmadan, yenilikle buluşmak, Alsancak Unlu Mamuller misafirlerinden, çalışma arkadaşlarımıza kadar herkeste hoş bir lezzet ve duygu yaratmak.

 

------------------------------------------------------------------

 

GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKAMIZ

ÜNAS EKMEK; müşterilerine daima en iyi ürünleri sunmayı hedefleyerek; tüm ürünlerinde hammaddeden
tüketiciye kadar oluşacak gıda güvenliği ve kalite risklerinin ortadan kaldırılması amacı ile ISO 22000 ve
FSSC 22000 Yönetim Sistemleri gerekliliklerine uygun olarak üretim faaliyetlerini gerçekleştirmeyi hedefler.


Gıda kültürünün oluşturulması ile değişen pazar ve tüketici ihtiyaçları doğrultusunda, çalışanlarıyla birlikte
güvenilirliği ve verimliliği sürekli arttırmayı hedefleyen firmamız; müşterilerinin, çalışanlarının ve
tedarikçilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak suretiyle tüketici haklarına saygı gösteren, yasal
mevzuata uyan, teknolojik gelişmeleri takip ederek maksimum verimlilikte gıda güvenliğine insan sağlığına
uygun üretim yapan bir firma olmayı temel ilkesi kabul etmiştir.


Kuruluşumuzda İş Sağlığı ve Güvenliği yasal gerekliliklerine uygun üretim faaliyetleri gerçekleştirilmekte
olup; etkin takip sistemi ile çalışanlarımızın sağlığı güvence altına alınmaktadır.
ÜNAS EKMEK; üretim süreci boyunca taze üretimini kaliteli ve hijyenik koşullarda yaparak müşterilerine
sağlıklı ürünler sunar.

 

------------------------------------------------------------------

 

Sosyal Sorumluluk Politikamız                  

Bu politika ÜNAS EKMEK’in, kurumsal sosyal sorumluluk ilkelerimizi ve konunun yönetim, çalışan ve tüm paydaşlarımız için önemini ve önceliğini vurgular.

ÜNAS EKMEK, sahip olduğu öz değerlerinin ve ilkelerinin bir parçası olarak tüm faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi yönetim anlayışının temel ve değişmez unsurlarından biri olarak kabul eder. Bu çerçevede ÜNAS EKMEK‘in faaliyetlerinde ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini sorumluluk anlayışı içinde yönetmelerini ve toplumu geliştirmeyi öncelikli olarak gündemlerinde tutmalarını bekleriz. Sosyal sorumluluk anlayışımızı ve bu konudaki önceliklerimizi toplum ve çevre için en iyi olanı dikkate alarak belirleriz. Demokrasinin, insan haklarının ve çevrenin korunmasına yönelik faaliyetlerde öncü rol almaya özen gösteririz. ÜNAS EKMEK olarak Kurumsal Sosyal Sorumluluk İlkeleri çerçevesinde hazırlayıp uyguladığımız İş etiği kitabımız, iş yapış şeklimizde bize rehber olur.

Tarihçe